Vom Arzt des Staates Ohio misshandelte Männer fordern NCAA…

0

COLUMBUS, Ohio – Ohio Eyaleti ekip doktoru tarafından onlarca yıllık cinsel istismar iddiasında bulunan erkeklerden bazıları, NCAA ve Big Ten konferansından üniversiteyi araştırmasını ve gelecekte öğrenci sporcuları korumak için değişiklikleri zorlamasını istiyor. Jerry Sandusky’nin çocuklara yönelik cinsel istismar skandalında Penn State’ten daha sert yaptırımlar.

Avukatların Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ohio State aleyhindeki ilgili davalarını çözemeyen 200’den fazla davacının çoğunun atletizm derneğine gönderilen mektuplara ve konferansa imza attığını söyledi. Mezunlar, üniversite çalışanlarının, 1970’lerin sonlarına kadar, doktorun yirmi yıllık görev süresinin başlangıcına yakın, okul yetkilileriyle endişelerini dile getirmelerine rağmen, Richard Strauss’un yıllarca taciz edilmesini sağladığını ve örtbas ettiğini iddia ediyor.

1980’lerin sonlarında Strauss tarafından istismara uğradığını söyleyen eski bir sırıkla atlamacı olan Mike Murphy, “Sanırım hem dün hem de bugün sporcuları harekete geçirip koruma zamanı geldi,” dedi.

Ohio Eyaleti sözcüsü Benjamin Johnson, ek soruşturma çağrısı ve örtbas iddiaları hakkında yorum sorulduğunda, okulun “şu anda NCAA veya Big Ten tarafından soruşturulmadığını ve ileride yapılacak bir soruşturma için bildirim almadığını” söyledi. NCAA ve Big Ten için yorum isteyen mesajlar bırakıldı.

Ohio Eyaleti için bir hukuk firması tarafından yürütülen bir soruşturma, okul yetkililerinin Strauss ile ilgili şikayetleri bildiklerini ancak onu durduramadıkları sonucuna vardı. Üniversite özür diledi ve o zamanlar şikayetleri araştırmak için daha fazla şey yapılması gerektiğini kabul etti ve sporculara birden fazla doktora erişim hakkı vermek ve kötü davranışı bildirmek için ek seçenekler gibi değişiklikler yaptı.

Mektuplardaki işaretçiler daha fazlasını istiyor.

Tun Sie mir einen Gefallen: Bitte TEILEN Sie diesen Beitrag.

 

“NCAA’nın daha önce Penn State’in eski futbol koçu Jerry Sandusky’yi içeren eylemlerinin kurumsal ve bireysel bütünlükte bir başarısızlık oluşturduğu sonucuna varması göz önüne alındığında, Ohio State’in yırtıcı olduğu bilinen bir atletizm takımı doktorunu durdurmayı tekrarlayan ve inatla reddetmesi gerekir. adamlar NCAA’ya yazdıkları mektupta da soruşturma ve eylemi teşvik ediyor. ”

Penn State, kayyımları tarafından üst düzey üniversite yetkililerini Sandusky aleyhindeki taciz iddialarını gömmekle suçlayan bir raporun ardından 60 milyon dolarlık para cezası ve diğer atletizm yaptırımlarını kabul etti. Parasal olmayan yaptırımlar daha sonra kaldırıldı.

Sandusky’nin aksine, Strauss suçlu değildi. 2005 yılında öldü ve 2018’de eski bir güreşçi iddiaları gün ışığına çıkardığından beri kimse onu kamuoyu önünde savunmadı.

Ohio State halihazırda 185 davacı ile toplam 46,7 milyon dolar ya da kurtulan başına ortalama 252,000 dolarlık bir anlaşmaya vardı – Sandusky davasında Penn State’in ve Michigan Eyaleti’nin yüzlerce hapsedilmiş jimnastik doktoru Larry’nin kurbanı için yaptığı ortalama ödemelerden çok daha az. Nassar.

Kararsız Ohio Eyaleti davalarındaki sesli davacılar, katlandıkları şey için böyle bir tazminatı hak ettiklerini ve üniversiteye maliyetin böyle bir senaryonun bir daha olmamasını sağlayacak kadar büyük olması gerektiğini söyleyerek daha yüksek meblağları kamuoyuna tartıştılar.

Avukatlarından bazıları, erkeklerin kolej atletizm organizasyonlarından harekete geçmelerini istemek zorunda bile kalmamaları gerektiğini söyledi.

Avukat Stephen Estey, “Onlarca yıldır böyle bir cinsel istismar skandalı gördüğünüzde, kendi rızalarıyla dışarı fırlıyor olmalılar,” dedi. “NCAA ve Big Ten’den yardım istememeliyiz.”

___

Franko’yu Twitter’da http://www.twitter.com/kantele10 adresinden takip edin. AP’nin iddialarla ilgili kapsamına buradan bakın: https://apnews.com/OhioStateTeamDoctor.

Share.

Leave A Reply